web

webtasarım

Bir internet sitesinde sahip olmak, ikinci bir şube açmak ile eşdeğerdir. Eğer yeni açtığınız bu şubenize gereken değeri vermezseniz, gereken özeni göstermezseniz ve bu şubenizi kimin hazırladığınızı önemsemezseniz, yaptığınız yatırımın geri dönüş ölçümünü hiç bir zaman yapamayacaksınız demektir.

“En iyi makine en iyi fotografı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı.” – Ara Güler

Bir internet sitesini yayına alma sürecindeki en önemli aşama; internet sitesinin planlama aşamasıdır.

  • Hangi sektör ya da sektörlerde hizmet/ürün sunacaksınız?
  • Hangi yaş aralığını hedef kitlesi olarak ön planda tutacaksınız?
  • Online satış mı yapacaksınız, tanıtım amaçlı mı kullanacaksınız?
  • Müşteri potansiyeli kapsamında olan kişilerin günlük alışkanlıklarının hangi bölümüne hitap edeceksiniz?
  • Mevcut bir trafik datanız var mı? Yoksa bu ilk online varlığınız mı olacak?

Her ne kadar karmaşık gözükse de, zeniwork internet sitesinin hazırlanma sürecinde bu soruların yanıtlarını araştırır, yorumlar ve uygular. Hazırlanacak olan internet sitesinin markanızın, projenizin ya da sizin tüm ihtiyaçlarınıza temel bir çözüm sunma yeteneğine sahip olmasını önemser, internet sitenizi bu kıstaslar çerçevesinde hazırlarız.

Tanımak İçin Ne Yaparız?

zeniwork tanıma/tanışma için anket yöntemini benimser. Proje ruhunun ve proje yürütücü komisyonunun duygularını, arzularını ve dürtülerini ortaya çıkartmak adına gelişmiş anket sistemlerinden faydalanan zeniwork, bu anketler sayesinde talep edildiği söylenilen ile talep edilmesi beklenen arasında bir köprü oluşturarak geleceği ön görür.

“Öngörülen Bir Gelecek”

zeniwork geleceği şekillendirmek için öngörülerine güvenir. Talep edilenler listesi ve anketlerden elde edilen sonuçlar ışığında merkez datasını oluşturan zeniwork, tekrar edilerek eskiyenlerden uzaklaşmak adına proje hafızasını kronolojik bir sıralamaya tabii tutar.

Tanıma

Tanımlama

Tasarlama

Tamamlama

“Bir tasarım sürecinin beslenme çantası,
tanımlama sürecinde hazırlanır.”

Şirket kültürünü, hedeflerini, misyon ve vizyonlarını anlayan zeniwork, tasarım sürecine başlamadan önce SWOT analizi tekniğinden faydalanır. Projenin/şirketin güçlü yanlarını, sahip olduğu zayıflıkları, fırsatları ve tehditleri göz önüne alan zeniwork, talep edilenler ile sonuçların kesişim kümesi ışığında hareket eder.

Beslenme çantasının yetersiz kalması, sürecin sonlanmasına yakın bir aşamada gelinen noktada geri tepilmesi hareketiyle karşılaşılmasına sebep olabilir. Bu bağlamda rakip analizinin yapılması, sektörler arası iletişim olanaklarının değerlendirilmesi, gelecek planlarının kapsam dahiline alınması ve elde edilen verilerin talep edilenler ile karşılaştırılmasıyla birlikte yol haritasının keskin çizgileri ortaya çıkartılmış olur.

Detayları konuşmak ister misin?

İhtiyaç duyduğunuz tasarımlar için detayları görüşmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. zeniwork, yeni projelere dahil olmaktan keyif alır.